STROJENIE INSTALACJI LPG

- Czy auto na gazie musi być słabsze niż na benzynie ? - NIE
- Czy pojawianie się błędów Check Engine na gazie jest nieuniknione ? - NIE
- Czy gaz jest gorszym paliwem ? - NIE

Odpowiednio dobrane komponenty instalacji LPG IV generacji (tzw. sekwencja) pozwalają na pracę silnika z praktycznie nieodczuwalną, a czasem nawet i lepszą dynamiką niż na benzynie.
Aby to uzyskać konieczne są: dobranie odpowiednich komponentów instalacji, poprawny montaż (podanie gazu w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem do przepływu powietrza, odpowiednia odległość od zaworów itd.) oraz precyzyjne wystrojenie instalacji.

Niestety praktyka pokazuje, że wiele zakładów montujących instalacje LPG, nawet jeśli nie najgorzej dobierze komponenty i całkiem poprawnie je zamontuje, to już kwestię strojenia wykonuje albo zupełnie bez obciążenia pojazdu, albo w bardzo okrojonym zakresie (autoadaptacja na postoju i pobieżna regulacja w drodze)
Część pojazdów z tak pobieżnie wyregulowaną instalacją o dziwo nawet jakoś jeździ, przy czym słowo jakoś ma tu strategiczne znaczenie.
Jazda z tak "wyregulowaną" instalacją na dłuższą metę może skończyć się nawet uszkodzeniem silnika (wypalenie przylgni zaworowych, samych zaworów, uszkodzenie głowicy itp)

Korzystając z naszego doświadczenia w dziedzinie chip tuningu, oraz optymalizowania i strojenia pojazdów oferujemy precyzyjne strojenie instalacji LPG.
Dawkowanie ustalane i optymalizowane jest w pełnym zakresie obciążeń i realnych warunkach użytkowania pojazdu.