CHIPTUNING

CAŁKOWICIE ODMIENIMY TWÓJ SAMOCHÓD

KILKA FAKTÓW
DLACZEGO WARTO POMYŚLEĆ O CHIPTUNINGU?

NA CZYM TO POLEGA?

Chip tuning to elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Daje radość z jazdy i podnosi Twoje bezpieczeństwo na drodze. Pozwoli Ci odkryć Twój samochód na nowo ? szybszy, sprawniejszy, palący mniej paliwa. Chiptuning polega na wykorzystaniu rezerw, jakie zostawił producent Twojego auta. Takie rezerwy istnieją także w autach bez turbiny.

JAK TO MOŻLIWE?

Samochód posiada urządzenie nazywane sterownikiem silnika (ECU). Jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować paliwem i zapłonem w dowolnych warunkach. Parametry wpisane do ECU są przygotowane tak, aby trwałość auta była jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy i palił najmniej paliwa.

FABRYCZNE USTAWIENIA

Nie każdy dba o swoje auto. Fabryka celowo obniża osiągi silnika aby zabezpieczyć go przed awarią w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Silnik niekiedy długo pracuje pomimo uszkodzeń elementów sterowania, bywa zasilany paliwem złej jakości, a używane materiały eksploatacyjne są nie wymieniane w terminie.

REALIA + NORMY

Samochód musi wykazać się niskim zużyciem paliwa ? ale ponieważ normy określają dla jakich prędkości ( 90 i 120 km/h), producenci ograniczają osiągi i zużycie paliwa dokładnie przy tych prędkościach na 4 i 5 biegu wytwarzając sztuczne ?dziury w gazie?. Duże ograniczenia dla obrotów poniżej 3000 mają na celu poprawienie spalania w ?cyklu miejskim? ? auto jednak traci znacznie na elastyczności.

ROZSĄDEK

Jeżeli dbasz o swój samochód i pamiętasz o zmianie oleju, filtrów i wkładów oraz używasz paliwa z pewnych stacji ? jest to propozycja dla Ciebie aby odzyskać właśnie te konie mechaniczne, których Twoi producenci samochodu pożałowali. Możesz go wzmocnić nawet o ok. 25% momentu obrotowego i mocy ! To zasadniczo poprawi przyśpieszenie auta, a to zwiększy Twoje bezpieczeństwo na drodze. Łatwiej wyprzedzisz, płynniej przyśpieszysz.  

BEZPIECZEŃSTWO

Modyfikacje wykonujemy rozsądnie, nie narażając silnika na nadmierny wysiłek.
Wybierając nas, wybierasz uznaną i pewną markę.
Dołącz do grona zadowolonych klientów.